Hanami

7. dubna 2013 v 8:54
Předně chci poděkovat Garrymu GaGuiboudovi Ribaudovi, Cecile Pilot, Elině Vesteri a Miléně Jesenské za laskavé svolení k použití jejich fotek. To zároveň znamená, že některé z fotek na blogu jsem nefotil sám, ale to snad příliš nevadí. :)

Den před začátkem školy (4.4.) se nám podařilo vychytat počasí, místo i společnost pro Hanami - sledování květů. Sakury ještě opravdu neodkvetly (spletl jsem se při prohlášení opaku), pouze jsem si je dřív představoval jako jasně růžové, ale to jsou spíš na pohlednicích. Nicméně v parku Tsuruma se nám podařilo zastihnout tuto slavnost v plném proudu.

I když v některých případech bylo těžké určit, co je které jídlo. Například banány v čokoládě by následující pochutině každý netipoval.


A tak třeba já jsem skončil s pečenou sépií a točeným pivem Asahi. (Které rozhodně není špatné.) Co se týče Japonců. Ti si většinou padající okvětní lístky užívali ve stínu mohutných stromů na modrých dekách, které si většinou (nejspíše) přinesli sami.

My jsme oproti tomu zůstali na slunci a užívali si teplo Japonska. :)

Někteří si mohli dokonce i pohrát s králíčkem, kterého z nějakého důvodu točila i televize.

A tak jsme měli klid na pozorování ruchu kolem.

V parku na nás usazený na sakuře čekal i černý havran.

Ale aby se nezdálo, že jsme jen seděli a dívali se kolem. Do čilého rozhovoru se s námi dal i jeden postarší Japonec. (Tedy tak čilého jak mohl být, když jsme si vzájemně příliš nerozuměli.) Na japonskou pohostinnost jsme si rozhodně nemohli stěžovat. Jahodu jsme přijali s radostí, když nám však nabízel rybu, bylo nám to už všem trochu hloupé, ale nechtěli jsme bodrému Japonci odporovat. A také jsme neměli moc na výběr, když rybu vedle nás prostě posadil. Po tom, co jsme se všichni shodli, že jsme opravdu "tomodači" dostali jsme ještě sladkost na rozloučenou. Tentokrát to bylo pečivo ve tvaru ryby se sladkými fazolemi uvnitř - Taiyaki. (Kdo zná To-LOVE-Ru jistě si vzpomene na Golden Darkness) A musím říct, že to bylo opravdu dobré.

Park Tsuruma nám nabízel jeden krásný výhled za druhým a tak vám jich alespoň pár ukážu.

Následuje altán u jezírka s kapry Koa.

A nakonec jezero samotné.

Naštěstí, pokud by se někomu zdálo, že mu z Japonského jídla jde hlava kolem, mají všichni možnost dát si i nějakou klasickou evropskou specialitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domiku-chan Domiku-chan | 7. dubna 2013 v 9:02 | Reagovat

Tak tady to vypadá fakt nádherně! :-) A poslední fotka mě uklidnila :-D

2 yarrod yarrod | 12. dubna 2013 v 13:05 | Reagovat

[1]: Dá se tu najít leccos i pro mlsné jazýčky. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama