Prohlídka rezidence

2. dubna 2013 v 10:18
Rezidence se zprvu jevila jako nízký, jednopatrový dům. Kterých je v Japonsku mnoho. Trochu jsme se báli, jak se tam všichni poskládáme, ale beztak jsme nečekali nějaký zbytečný luxus. Posuďte sami, zda by vám toto přišlo jako něco extra. (Zároveň bych se chtěl omluvit, že některé fotky jsou ze dne a jiné z noci - fotil jsem je tak nějak postupně během posledních 5ti dnů)

Venku na nás již čekala pěkně upravená zahrada v Japonském stylu.


Překvapení přišlo již při vstupu do rezidence. Po přezutí do připravených bačkor (kluci černé, holky červené) nás čekalo provedení celým domem, který se sestává ne z jednoho ale ze čtyř pater. Hned u vstupu se nacházejí černé boxy na příchozí poštu, které se otevírají přiložením hotelové karty, kterou dostal každý z nás.

Vpravo nahoře lze na předchozím obrázku vidět svítící tlačítka - ta ukazují, kdo je zrovna ve své místnosti. Tedy ty, kteří mají ve u dveří uloženou kartu. Tu prý nesmíme ztratit nebo zabouchnout na pokoji, protože otevírá dveře. Bylo nám vysvětleno, že majordomus zůstává v kanceláři jen od úterního rána do sobotního večera. Pokud bychom se tedy zabouchli v sobotu večer, museli bychom celý víkend čekat, než budeme moct dovnitř.

Centrum aktivit představuje jídelna, kde se zároveň podává snídaně od 7.45 do 9.00. (Bohužel ne v neděle a pondělí - Už po prvním týdnu nám snídaně chybí. Na něco takového se zvyká hrozně rychle :-))

Pokoj je zařízený vkusně a řekl bych že spíše v západním stylu.

Na úklid stolu samozřejmě není čas.

Ale v široké posteli se spí velmi dobře... Zvlášť po perném dni.

Nakonec bych jen dodal, že i přes stromy si lze užít poměrně hezký západ slunce.

Dopříště zkusím pořádně zmapovat noční život :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sojky Sojky | 2. dubna 2013 v 23:45 | Reagovat

Tak je to týden, co jsi dorazil do svého nového působiště. Máš nabitý program, tak Ti to uteklo. Škola zřejmě již zavolala "Hola, hola", tak jim to všem ukaž, jací jsou čecháčci :-). Děkujeme za příspěvky na blog a v klidu studuj. Budeme se těšit na nějakou zprávičku. Někdy .....:-)U nás sakury (asi tomu spíš říkáme japonská třešeň?) nemají šanci vykvést, nám neustále padá sníh. Buď rád, že už máte jaro. My čekáme...

2 yarrod yarrod | 4. dubna 2013 v 17:12 | Reagovat

[1]: Jaro je tu opravdu krásné. A když jsem předtím psal, že Sakury odkvetly, tak jsem se unáhlil... Dnes jsme byli na pikniku v parku a bylo to opravdu pěkné. Snad brzo přijde jaro i k vám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama