Červen 2013

Postřeh č. 2

30. června 2013 v 10:40 Postřehy
Postřeh druhý
Všichni si velmi rychle osvojí pojem "nomihodai" (neomezená konzumace pití) a to jak nealkoholického v zábavních centrech, tak alkoholického v podnicích Izakaya.

Postřeh č. 1

28. června 2013 v 10:29 Postřehy
Vzhledem k tomu, že příští dva týdny budu cestovat s rodiči, nebudu mít čas přispívat. Rozhodl jsem se proto vytvořit sadu krátkých poznatků z Japonska, které se budou automaticky obden posílat. Doufám, že Vás zaujmou. :)

Postřeh první
V metru obvykle dohlédnete až na konec soupravy. Něco na tom, že Japonci jsou vzrůstem menší, bude.

A vlastně ještě něco. Říkal jsem si, že by vás mohl zajímat můj nový sestřih.


Inuyama

26. června 2013 v 12:58

Cca před třemi týdny jsem s Eriou-san, Noriko-san a Haru-chan vyrazil na výlet do Inyuamy, malého městečka kousek od Nagoyi. Chtěl jsem dát víc fotek, ale bohužel se mi ještě všechny nepodařilo získat, tak pošlu alespoň svoje. Na začátek bych chtěl (ještě jednou) poděkovat Erie-san a Noriko-san za krásný dárek - yukatu.

Nejprve jsme vyrazili vlakem.

Taneční festival v Inuyamě

17. června 2013 v 5:26
Už chvíli chci přidat výlet do Inuyami, ale bohužel stále ještě nemám všechny fotky. Příspěvek se zde objeví, jakmile je dostanu. Nicméně zatím alespoň pošlu video z taneční přehlídky, která tam zrovna probíhala.

Maid café

7. června 2013 v 15:09
Dnes to bude jen rychlý update. Včera jsme navštívili maid café. Uvnitř je bohužel zakázané fotografovat servírky, ale nechali jsme si udělat polaroidovou fotku, takže se o zážitek můžu podělit. Nejdříve jsme si objednali poháry. Moje želvička byla ze zmrzliny s příchutí zeleného čaje (neskutečně dobrá). Při obsloužení zákazník i dívka dělají krátký rituál, který zahrnuje srdíčko z prstů a nápěvek "moe, moe... kyuuuun" (roztomilý, roztomilý... srdííííčko)

Toyota

1. června 2013 v 10:57
Dnešní článek bude zaměřen spíše na milovníky aut. ;) Tenhle týden jsme měli intenzivní kurz "Doing business in Japan" a vůbec jsem neměl čas na nic jiného. Týden už je ovšem za mnou a tak se můžu podělit o zážitky z výletu do továrny Tsutsumi.

Tato továrna je jakýmsi zeleným projektem Toyoty. Snaží se o samozásobení elektřinou pomocí solárních panelů a zároveň snižuje potřebu lidské síly, protože je 90% procesu automatizováno. Ze samotné továrny bohužel fotky nemám, protože nebylo dovoleno fotit. Nicméně na závěr jsme měli společnou fotku.