Inuyama

26. června 2013 v 12:58

Cca před třemi týdny jsem s Eriou-san, Noriko-san a Haru-chan vyrazil na výlet do Inyuamy, malého městečka kousek od Nagoyi. Chtěl jsem dát víc fotek, ale bohužel se mi ještě všechny nepodařilo získat, tak pošlu alespoň svoje. Na začátek bych chtěl (ještě jednou) poděkovat Erie-san a Noriko-san za krásný dárek - yukatu.

Nejprve jsme vyrazili vlakem.


Asi takhle vypadá mapa Inuyamy. (V překladu znamená Inuyama "Psí hora")

A takhle vypadá hrad v Inuyamě. Je to jeden z nejstarších zachovalých hradů vůbec v Japonsku.

A takhle vypadá japonská očista. Nejprve se nabere voda do nádobky. Poleje se levá ruka, poté pravá, pak se člověk napije trochu vody, kterou v zápětí vyplivne. Tento malý přístřešek náleží k přiléhající šintoistické svatyni. (Kde jsem si koupil přívěšek, který by mě měl chránit před špatnými událostmi - zatím to vypadá, že funguje ;))

Samotný hrad bohužel chybí, ale snad fotky ještě získám. Po výstupu na kopec a zpět jsme se šli projít ulicemi Inuyami. Během výletu gaidžin v yukatě vzbudil lehký vzruch. Při sestupu se se mnou vyfotila skupina mladých Japonek a v ulici mě zastavilo rádio, když se ptali, jak jsem k yukatě přišel.

Vzhledem k tomu, že byl víkend, probíhala ve městě spousta akcí (kromě již dříve zmíněného tanečního festivalu. A s touhle skupinou hrající na různé nástroje, jsem se prostě musel vyfotit. (Video je na konci příspěvku)

Kromě nich jsme narazili i na další Japonce v tradičních oblecích (fotku se samurajem a katanou v ruce mám ale bohužel pouze ve fyzické podobě.)


Výlet jsme zakončili obědem v tradiční japonské restauraci, která si sama připravuje nudle Soba. K tomu jsme měli rýži s lepkavými bramborami, která měla tak zvláštní konzistenci, že pochybuji, že by ji moc Evropanů bylo schopno sníst. (A samozřejmě jsme připíjeli obligátním pivem Asahi)

Přeji příjemné chvíle při poslechu tradiční hudby. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama