Cestování s rodiči část 4

31. července 2013 v 5:10
Z Kyota jsme shinkansenem vyrazili na jižní ostrov Kyushu. Ve Fukuoce jsme si půjčili auto, což nebylo samo sebou, protože jsme nevěděli do které autopůjčovny máme jít. Zákaznická linka v Británii byla obsazená, a tak jsem musel obcházet Fukuoku se svou chabou japonštinou. Naštěstí se nám to nakonec povedlo a mohli jsme vyrazit do Kumamoto.

Další den jsme si udělali výlet do kaldery Aso, která je největší na světě. To jsme ještě netušili co nás čeká. Nejprve jsme vystoupali lanovkou až ke kráteru. Tady je výhled zpět do údolí.


Kráter samotný byl neméně impozantní.

Po prohlídce kráteru jsme se rozhodli vyrazit na menší procházku po okolí.

To se trochu zvrtlo a nakonec se změnilo na výstup k vrcholku.

Odkud ovšem byl krásný výhled na okolí.

Nahoře se ale Ríšovi udělalo špatně a tak jsme se rozhodli sejít k lanovce na protější straně kráteru. Museli jsme ale ale projít relativně blízko středu kráteru, takže jsme si z triček radši vytvořili provizorní ochranné masky.

Bohužel jak se ukázalo, lanovka nebyla zrovna v provozuschopném stavu.Po trochu útrpné cestě dolů se nám naštěstí podařilo chytit taxi, takže vše dobře dopadlo. S taxikářem jsme si dokonce trochu popovídali a zjistil jsem že se jmenuje Aso. Takže to možná byl hodný duch hory, který nám přišel pomoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama